تبلیغات
مطالب اینترنتی - معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان – گردشگری
 
مطالب اینترنتی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگانمفیدستان:

معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان

مکان های جالب و دیدنی هند

هند یکی از کشور های پر جمعیت و زیبای دنیا هست در ادامه می‌توانید با معرفی مکان های دیدنی کشور هند ما را دنبال نمایید.

به گزارش تالاب هند هفتمین کشور بزرگ دنیا هست که از کوه های بلند هیمالیا تا منطقه گرمسیر کرالا و از گنگ مقدس تا شن های بیابان کشیده شده هست. بیش از یک میلیارد نفر به دو هزار گروه های قومی تقسیم شده و با بیش از ۲۰۰ زبان گوناگون صحبت می‌کنند.

مطابق با اندازه و جمعیت آن، هند دارای تنوع تقریبا بی پایانی از فرهنگ ها، مناظر، بناها و مکان های دیدنی هست.

از ویرانه های باستانی، ساختمان های مذهبی جذاب، شهرستان های عجیب و غریب و چشم اندازهای متنوع آلبوم ای بی پایان از جاذبه های توریستی در هند وجود دارد که هرگز هیبت و جذابیت خود را برای بازدیدکنندگان از دست نخواهند داد.

۱٫ خط ساحلی کرالا

خط ساحلی کرالا زنجیره ای از تالاب ها و دریاچه ها به موازات ساحل دریای عرب در ایالت کرالا هست. خط ساحلی کرالا برای تعداد زیادی از گونه های منحصر به فرد آبزیان از جمله خرچنگ، قورباغه ها و ماهی های گوبی، پرندگان و حیوانات مثل سمورهای آبی و لاک پشت منزل به حساب می‌آید.

امروزه، گردشگری منزل قایقی، با چندین کتووالام بزرگ «قایق برنجی سنتی، در حال حاضر به هتل های شناور تبدیل شده اند» با رفت و آمد در آبراه ها، محبوب ترین فعالیت توریستی در خط ساحلی کرالا هست.

معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان

مکان های دیدنی هندوستان

۲٫ کاخ دریاچه

کاخ دریاچه در دریاچه پیچولا در شهرستان اودایپور بعنوان یک کاخ تابستانی سلطنتی در قرن ۱۸ ساخته شده بود. امروز یک هتل لوکس ۵ ستاره ، تحت عنوان ” هتل ها استراحت گاه و قصرهای تاج” هست.

هتل کاخ دریاچه در حمل و نقل مهمانان به هتل از اسکله در کاخ شهر در ساحل شرق دریاچه پیچولا عمل یک قایق را انجام میدهد. این کاخ در سال ۱۹۸۳ زمانی مشهور شد که در فیلم اختاپوس جیمز باند بعنوان منزل شخصیت اول بهرهگیری شد.

معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان

۳٫ معبد ویروپاکشا

تولید این معبد در شهر همپی بعنوان یک معبد کوچک آغاز شده و سپس به یک مجتمع بزرگ تحت حاکمان ویجایانگارا گسترش یافت. اعتقاد بر این هست که این معبد بدون وقفه از زمانی که حرم کوچکی بود و در قرن هفتم پس از میلاد ساخته شد در حال کار هست و آن را یکی از قدیمی ترین معابد هندو در هند کرده هست.

معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان

معرفی مکان های دیدنی هندوستان

۴٫ پالولم پالولم جنوبی ترین ساحل توسعه یافته گوا و هم چنین یکی از جذاب ترین سواحل منطقه هست. یک خلیج طبیعی احاطه شده توسط پرتگاه های بلند در دو طرف، و دارای دریایی آرام با یک بستر کم شیب هست.

برای کسانی که بر این باورند که ساحل نمیتواند بدون رستوران و هتل های مفید بهشت باشد، با یک شب زنده داری و رستوران های تاپ، پالولم را تبدیل به مکان بانشاط کرده هست.

معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان

۵٫ پارک ملی کانها پارک ملی کانها یکی از زیباترین مناظر حیات وحش در آسیا و یکی از برترین نقاط برای دیدن اجمالی ببر درهند هست. جنگل های سرسبز و بامبو، مراتع پوشیده از چمن و دره های کانها الهام بخش رودیارد کیپلینگ برای رمان مشهور خود “کتاب جنگل” بوده و این یکی از جاذبه های برتر توریستی در هند هست.

معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان

۶٫ هارماندیر صاحب هارماندیر صاحب، شناخته شده بعنوان معبد طلایی، مهمترین جاذبه توریستی آمریتسار ، و مهمترین مکان مذهبی سیکها هست. تولید و ساز معبد توسط گورو رامداس جی در قرن ۱۶ آغاز شد. در قرن ۱۹، مهاراجه رانجیت سینگ طبقات فوقانی معبد را با طلا پوشش داده هست. این معبد بسیار خوشگل هست، و همۀ وقت مملو از هزاران نفر زائر از سراسر هند می باشد.

معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان

آشنایی با مکان های دیدنی هندوستان

۷٫ جایسالمر جایسالمر واقع در گوشه غربی راجستان در نزدیکی مرز پاکستان، شهر کویری ناب هست. دیوارهای زرد ماسه‌ای”شهر طلایی” از بیابان تار مثل صحنه ای از شب های عربی بالا می‌آید، در حالیکه جایسالمر شهر را مثل تاجی می پوشاند. تجارت بازرسی نشده چشم انداز زیبای جایسالمر را کاهش داده، اما حتی با همۀ توریست ها و اتوبوس های تور، باز هم یکی از محبوب‌ترین جاذبه های توریستی در هند باقی مانده هست.

معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان

۸٫ غار آجانتا غار آجانتا بنای تاریخی، صخره های برش یافته ای از قرن دوم گذشته از میلاد می باشد.غارهای با شکوه آجانتا در حدود ۶۵۰ سال پس از میلاد متروکه بوده هست و تا ۱۸۱۹ فراموش شده بود، زمانی که یک حزب شکارچی بریتانیایی بر انها چیره شد.

قرنطینه کردن این غارها کمک به حفاظت مفید آنها کرد طوری‌كه در آن بعضی از نقاشی ها تا به امروز باقی مانده هست. نقاشی‌های دیواری همۀ چیز را از جمله میدان های جنگ برای کشتی های قایقرانی، خیابان های شهر و جنگل های انبوه پر از حیوان، کوه های پوشیده از برف را به خوبی نشان میدهد. شهر اورنگ آباد دروازه ورود به غار آجانتا و هم چنین غار دیدنی الورا هست.

معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان

۹٫ بنارس

واقع در سواحل رودخانه گنگ، بنارس برای هندو، بودایی و جین مقدس هست و هم چنین یکی از قدیمی ترین شهرهای مسکونی در دنیا هست. از جنبه های بسیاری بنارس برترین و بدترین جنبه های هند را مجسم میکند، و میتوان آن را کمی کسل کننده دانست.

این صحنه که زائران در رودخانه گنگ در زمان طلوع آفتاب به عبادت مشغولند در مقابل پشت صحنه معابد قدیمی، احتمالا یکی از چشمگیرترین مناظر در دنیا هست.

معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان

۱۰٫ تاج محل تاج محل در آگرا مقبره ای از سنگ مرمر سفید هست، که بین سال های ۱۶۳۲ و ۱۶۵۳ به دستور امپراطور مغول شاه دنیا به یاد همسر مورد علاقه خود ساخته هست.

به نام “اشک بر گونه ابدیت” یکی از شاهکارهای معماری مغول و یکی از جاذبه های توریستی بزرگ در هند هست. اضافه بر آرامگاه از سنگ مرمر سفید، تاج محل شامل چندین ساختمان زیبای دیگر، استخرهای منعکس کننده، و باغ های زینتی وسیعی با درختان گل و بوته هست.

معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان

مکان های دیدنی هندوستان

منبع :ghasreshirin.comلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مکان های دیدنی ،جاذبه های گردشگری جهان ،مکانهای …تور ترکیهمکان های گردشگری جهانتورگردشگری سواحل آنتالیاجاذبه های گردشگری جهانتور مکان های دیدنی ایران مکان های دیدنی ایرانمکان های دیدنیمکان گردشگریجاذبه های توریستیروستاهامقاصد گردشگری نیک صالحی۷ معبد شگفت انگیز جین در هندوستان که بسیار دیدنی ست تصاویر جاذبه های گردشگری کیتن معرفی جاذبه های گردشگری ارمنستان ایروان لست …ارمنستان با نام رسمی جمهوری ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان استمعرفی جاذبه های گردشگری سریلانکا لست سکندکشور سریلانکا طی سال های اخیر توانسته است نام خود را در کنار کشور های معروف توریستی مکانهای دیدنی ،جاذبه های گردشگری ایران ،مکانهای …تور گردشگریمکان های دیدنیآبشار مارگونگردشگری تهرانتورگردشگری گردشگری ایران تپه چغا معرفی جاذبه های گردشگری ایرانتپهچغاتپه تفریحی چغا که به بام بروجرد معروف است، از مهمترین مکان‌های تفریحی بروجرد محسوب اولدوز توریسم، تور باکو ، تور سرعین ، ستاره صنعت گردشگریتمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به وب سایت اولدوز توریسم می باشدجاذبه های گردشگری ایتالیا جاذبه های گردشگری ایتالیا ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است، این کشور چکمه مانند سفر به انگلستان جاهای دیدنی و گردشگری …مکان های دیدنی انگلستان؛ لندن برای گردشگران یک جواهر است چراکه ترکیبی از دیدنی‌های جاذبه های گردشگری هندوستان › › › مکان های گردشگری هند های گردشگری هندوستان مکان های دیدنی معرفی جاذبه گردشگری معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان › › › مکانکشور مکان های جالب و دیدنی هند معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان معرفی مکان های دیدنی معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان گردشگری تایلند عکس های دیدنی از کشور هندوستان تایلند عکس های دیدنی از کشور هندوستان تایلند عکس های دیدنی از کشور هندوستان تایلند عکس های دیدنی از کشور هندوستان تایلند عکس های دیدنی از کشور هندوستان تایلند عکس های دیدنی از کشور هندوستان عکس هایی از زیباترین دریاچه های ایران عکس هایی از زیباترین دریاچه های ایران عکس هایی از زیباترین دریاچه های ایران معرفی جاذبه های گردشگری کشور زیبای معرفی جاذبه های گردشگری کشور زیبای معرفی جاذبه های گردشگری کشور زیبای معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان گردشگری مکان های دیدنی هندوستان دیدنی های هند › › مکان های دیدنی هندوستان جاذبه های گردشگری هندوستان کشور هندوستان فکر مکانهای دیدنی ،جاذبه های گردشگری ایران ،مکانهای تفریحی ایران › › تور گردشگریمکان های دیدنیآبشار معرفی مکان های بزرگترین باغ پرندگان کشور معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان › › معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان گردشگری سفر به هند جاهای دیدنی و گردشگری هند › › › جاذبه های گردشگری مکان های دیدنی راهنمای تور هند میخواهیم به معرفی جاهای دیدنی جیپور راهنمای گردشگری هند جاذبه های توریستی هند هند › راهنمای گردشگری هند جاذبه های گردشگری هند راهنمای توریستی هند معرفی هتل های تور گوا سفر به هند که مکان های دیدنی کشور است مکان های گردشگری با معرفی بهترین فروشگاه های عکس های دیدنی و باورنکردنی از هندوستان › مکان های دیدنی سال نو در سراسر جهان معرفی گران ترین عکس های گردشگری و جاذبه های معرفی جاذبه های گردشگری گوا لست سکند › › ترکیه، و یا کشور های معرفی جاذبه های گردشگری و با دیگر نقاط دیدنی هند

مطلب معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :معرفی مکان های دیدنی کشور هندوستان – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d9%85%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%db%8c%d8%af%d9%86%db%8c-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d9%87%d9%86%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%da%af%d8%b1%d8%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :